Slovensko je jednou z najpopulárnejších krajín pre zimné športy v strednej Európe. Milovníci lyžovania si na Slovensku môžu vybrať z množstva lyžiarskych stredísk a zjazdoviek, ktoré sa rozprestierajú v pohorích v celej krajine.

Najväčšie lyžiarske strediská v Slovensku sa nachádzajú na severnej a strednej časti krajiny, v horách Nízkych Tatier, Vysokých Tatier a Veľkej Fatre. Najznámejšie z nich sú Jasna Nizke Tatry, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso.

Jasna Nizke Tatry, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš, je najväčšie lyžiarske stredisko v Slovensku a má množstvo zjazdoviek pre každého. Stredisko sa skladá z dvoch zjazdových oblastí – Jasná a Chopok, ktoré sú prepojené lanovkou. Okrem bežného lyžovania je v Jasnej možné vyskúšať aj freeride, snowboard, nočné lyžovanie, snowtubing a mnoho ďalších zimných aktivít.

Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso sa nachádzajú v Tatranskom národnom parku a ponúkajú tiež množstvo zjazdoviek a moderné zariadenia. Tatranská Lomnica je známa svojou najdlhšou zjazdovkou na Slovensku, ktorá má dĺžku takmer 6 kilometrov. Na Štrbskom Plese sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko v Vysokých Tatrách a ponúka tiež možnosti pre nočné lyžovanie.

Okrem týchto stredísk sú tu aj menšie lyžiarske oblasti, ktoré sa nachádzajú v rôznych regiónoch Slovenska, ako napríklad stredisko Malinô Brdo v Kremnických vrchoch, Skipark Kubínska hoľa v Oravskej Magure a Ski Park Ružomberok v Nízkych Tatrách.