Slovensko, srdce Európy, ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest a pamiatok, ktoré si získavajú čoraz viac obdivovateľov z celého sveta. Okrem týchto historických a kultúrnych klenotov však Slovensko ponúka aj množstvo zaujímavých atrakcií, ktoré sú obľúbené nielen medzi miestnymi, ale aj medzi turistami.

Začať môžeme v Bratislave, hlavnom meste Slovenska, kde nájdeme krásne historické pamiatky ako Hrad, Staré Mesto alebo Primaciálny palác. Pre milovníkov moderného umenia je určite nevyhnutné navštíviť Andyho Warhola v Medzilaborciach alebo špeciálnu časť Múzea moderného umenia v Danubiane.

Ak si radi prezriete hory, Slovensko je skutočným rajom. Sú tu Tatry s najvyšším vrcholom Gerlachovským štítom a množstvom turistických chodníkov, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na prírodu. Okrem Tatier sú tu aj Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Slovenský raj alebo Malá Fatra. Každé z týchto pohoriek ponúka jedinečné krásy a zážitky pre turistov.

Ďalšou zaujímavou atrakciou sú starobylé hrady a zámky, ktorých Slovensko má naozaj veľa. Spišský hrad, Devín, Bojnický zámok alebo Oravský hrad sú len niektoré z tých, ktoré stojí za to navštíviť a obdivovať ich architektúru a históriu.

Pre tých, ktorí sa radi prejdú v prírode, ponúka Slovensko množstvo jaskýň a kaňonov. Dobšinská ľadová jaskyňa, jaskyňa Domica alebo Belianska jaskyňa sú len niektoré z tých, ktoré stojí za návštevu. Ak preferujete kaňony, Potoky, Piecky alebo Brankovský kaňon sú určite miesta, ktoré by ste nemali premeškať.

Slovensko je tiež známe svojimi minerálnymi prameňmi, ktoré majú liečivé účinky a sú využívané v kúpeľoch. Piešťany, Trenčianske Teplice alebo Bardejovské kúpele sú niektoré z najznámejších kúpeľných miest v Slovensku.