Golf v posledných rokoch na Slovensku zaznamenal obrovský rozmach. Slovensko sa stalo atraktívnym miestom pre golfových hráčov a pre tých, ktorí túžia po príjemnom a tichom oddychu. Väčšina ihrísk na Slovensku sa nachádza v obklopení prírody, ktorá je dokonalým doplnkom pre tento šport.

Golfový šport má na Slovensku dlhú históriu. Prvé ihrisko vzniklo už v roku 1902 v Tatranskej Lomnici, ale až do nedávna bol tento šport považovaný za elitársky a dostupný len pre bohatých ľudí. Avšak v posledných rokoch sa situácia výrazne zmenila a golfový šport sa stal dostupnejší aj pre bežného človeka.

Dnes má Slovensko viac ako 20 golfových ihrísk, ktoré sú rozmiestnené po celom území krajiny. Medzi najznámejšie ihriská patrí Black Stork Golf Resort v High Tatras, ktoré sa nachádza v nádhernej prírodnej lokalite s výhľadom na Vysoké Tatry. Ďalším populárnym ihriskom je Gray Bear Golf Resort v Malých Karpatoch, ktoré je známe prekrásnymi výhľadmi a ťažkými jamkami.

Okrem týchto dvoch ihrísk sa môžete v Slovenskej republike tešiť aj z ďalších atraktívnych miest pre golfových hráčov. Na juhu Slovenska je populárnym miestom Golfový klub Skalica, ktorého ihrisko ponúka výhľad na Malé Karpaty. Ďalšie populárne golfové ihriská sa nachádzajú v Piešťanoch, Senici, Spišskej Novej Vsi a ďalších lokalitách.

Slovensko je ideálnym miestom na hranie golfa v lete, pretože počas leta je počasie vhodné pre tento šport. Golfový šport však môžete na Slovensku hrať aj v zime. Niektoré ihriská sú otvorené aj v zimnom období a ponúkajú možnosť hrať golfové jamky v snehu.

V Slovenskej republike sa konajú aj golfové turnaje, ktoré sú pre golfových hráčov z celého sveta veľkým lákadlom. Medzi najvýznamnejšie turnaje patrí Slovak Open, ktorý sa každoročne koná na ihrisku Gray Bear Golf Resort.

Golf sa na Slovensku stáva čoraz populárnejším športom.