Cyklovýlety

Cyklistika na Slovensku je stále viac populárna a pre turistov a milovníkov prírody je to skvelý spôsob, ako objavovať krajiny a regióny Slovenska. Krajina ponúka množstvo cyklotrás pre rôzne úrovne skúseností a záujmov, od náročných horských túr až po pokojné cesty vedúce cez scenické krajiny.

Najlepšie miesta pre cyklistiku na Slovensku sú horské oblasti ako Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Malá Fatra a Slovenský raj. Tieto oblasti ponúkajú nádherné výhľady a zážitky, ktoré sa nedajú zažiť v žiadnej inej krajine. Turisti môžu objavovať úžasné scenérie, ktoré sa nachádzajú na okraji hôr, riečnych dolinách a mnohých ďalších miestach.

Najpopulárnejšími cyklotrasami v Nízkych Tatrách sú cesty vedúce z Banskej Bystrice do Čertovice a z Podbrezovej na Chopok. Tieto trasy sú vhodné pre skúsených cyklistov, ktorí si chcú vyskúšať výzvu jazdy v kopcoch. Pre menej skúsených cyklistov je vhodná trasa vedúca z Demänovskej doliny do Liptovského Mikuláša.

Vysoké Tatry sú tiež obľúbenou cyklistickou destináciou, ktorá ponúka nádherné scenérie a prekrásne výhľady. Najlepšie trasy v oblasti sú vedúce z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso a z Podbanskej do Tatranskej Lomnice. Tieto trasy sú vhodné pre cyklistov so strednou úrovňou skúseností.

Malá Fatra je obľúbeným miestom pre cyklistiku s množstvom zaujímavých trás. Najpopulárnejšie trasy vedú z Terchovej na Vrátnu dolinu a z Dolnej Lehote na Chleb. Tieto trasy sú vhodné pre cyklistov s rôznou úrovňou skúseností.

Slovenský raj ponúka množstvo cyklotrás s rôznou úrovňou náročnosti. Najpopulárnejšie trasy vedú z Hrabušíc do Dedinky a z Podleska do Spišskej Novej Vsi. Tieto trasy sú vhodné pre cyklistov s rôznou úrovňou skúseností a ponúkajú krásne scenérie.